“This War of Mine” na liście lektur szkolnych!

Gra polskiego 11bit studios znalazła się na liście lektur szkolnych! Co prawda liście uzupełniającej, ale nadal jest co świętować.

Pojawienie się gry na liście lektur uzupełniających dla szkół ponadpodstawowych to krok, na który czekaliśmy zdecydowanie za długo. Tym bardziej, że wydana w 2014 roku gra w pełni zasługuje na taką rolę. Sama znam nauczycieli, który czy to na kołach polonistycznych, czy w ramach projektów wykorzystywali “This War of Mine” w lekcyjnych sceniariuszach. Cieszę się, że Ministerstwo Edukacji i Nauki dostrzegło potencjał gry 11bit studios i włączyło ją na listę lektur szkolnych.

This War of Mine pokazuje wojnę z perspektywy cywila

“This War of Mine” jest grą niebanalnie strategiczną i survivalową. Pokazuje bez zbędnego kolorowania, jak wygląda codzienność cywilów w czasie wojny. Nie wcielamy się w wyszkolonego żołnierza uzbrojonego po zęby. W naszych rękach leży los grupki cywilów. Mam przetrwać wojnę. Tyle i aż tyle. Od naszych wyborów zależy, czy tę wojnę przeżyjemy zachowując czy tracąc kręgosłup moralny.

W obecnej sytuacji, gdy konflikt zbrojny toczy się tuż przy naszej granicy, tematy poruszane w “This War of Mine” są nadzwyczaj aktualne. Opowiadają o uczuciach, emocjach, w sposób prawdziwy, brutalnie szczery.

Dzięki włączeniu gry na listę lektury uzupełniających, uczniowie będą mieli okazję przyjrzeć się obrazowi okupowanego miasta w kulturze i popkulturze. “This War of Mine” znalazło się w scenariuszach lekcyjnych obok wybitnego opowiadania “Pożegnanie z Marią” Tadeusza Borkowskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ