O nas

Coraz szybszy rozwój technologii powoduje, że to, co dwadzieścia lat temu było błahostką (ja sobie pogram, rodzice pooglądają telewizję: wszyscy będą zadowoleni), teraz urasta do rangi poważnego problemu budowania relacji rodzic-dziecko. Dzieci grają coraz więcej, a rodzice nie nadążają za rozwojem interaktywnej rozrywki, słownictwa, gro-kultury. Słuchając zdezorientowanych rodziców, którzy nie mają pojęcia, o czym mówi do nich córka czy syn, doszliśmy do wniosku, że należy rzucić choć odrobinę światła na świat, który zamiast łączyć, zaczyna dzielić dzieci i rodziców.

zGRAną redagują dla Was:

12096182_1658279491096064_4024079136682922964_n

Ela Żywiczyńska (Rydzewska)

Założycielka zGRAnej rodziny. Pracuje w wydawnictwie Burda International. W wolnych chwilach synchronizuje i robi korektę polskich tłumaczeń odcinków Extra Credits. Mól książkowy i gracz, fanka MMO RPG i MOBA. Interesuje się socjologicznymi i psychologicznymi aspektami grania. Jakby tego było mało, prowadzi kobiecego bloga o wymownej nazwie: www.rzeklam.pl i streamuje (głównie Heroes of the Storm i Hearthstone): www.twitch.tv/rosiomak

morda

Błażej Żywiczyński

Senior producent, narrative designer, gracz, publicysta, aktywista, idealista, autorytarny anarchista. Tłumaczy odcinki Extra Credits na język polski. Obecnie współpracuje z 11 bit studios.

Prowadzi bloga o branży gier: www.gamesmakingnoob.com.


KOB_8530 Damian Gałuszka

Młodociany socjolog, początkujący badacz i niedoszły twórca gier. Cierpi na nienazwany jeszcze kompleks gracza bez niesamowitych początków: nie grywał na NES, a bazarowych podróbkach, nie pamięta C64 czy atarynki. Miłośnik pecetów.

Jeśli masz uwagi, propozycje, chcesz budować świadomość na temat gier pisząc artykuły lub po prostu chcesz pomóc, ale nie wiesz jak: napisz do nas!

zgranarodzina (@) gmail.com