strony

PEGI

Oficjalna strona systemu ratingowego PEGI. Na stronie znajdziecie obszerne wyjaśnienia symboli oraz wyszukiwarkę gier, która będzie nieocenioną pomocą przy sprawdzaniu konkretnego tytułu.

>>Strona PEGI w języku polskim

Wyszukiwarkę gier PEGI możecie pobrać na smartfona. Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ.


Common Sense Media (strona w języku angielskim)

Common Sense Media to portal, który zdroworozsądkowo ocenia media, w tym gry wideo. Edukuje rodziców, dzieci i szkoły. Krótkie recenzje gier wskazują rekomendacje grupy wiekowej. Co ciekawe, gry oceniają zarówno dorośli jak i rodzice, dzięki czemu mamy pełen obraz tego, czego możemy spodziewać się od gry. W każdej recenzji znajdziemy między innymi informacje na temat potencjału edukacyjnego gry, rodzaju obecnej przemocy czy trudności gry. Gorąco polecamy sprawdzenie gry na Common Sense Media, zanim wybierzecie się do sklepu na zakupy!

>>Strona główna

>>Recenzje gier


Extra Credits

Rozpoznawana na świecie seria przybliżająca temat tworzenia gier oraz specyfikę branży gier. Seria doczekała się polskich napisów, dzięki czemu dostępna jest dla osób nie znających języka angielskiego.

Listę przetłumaczonych odcinków znajdziecie TUTAJ.

Zapraszamy również na kanał EC na Youtube oraz na stronę projektu.


GamesMakingNoob

Skarbnica wiedzy na temat pracy w branży gier i kawał rzetelnej wiedzy o grach i tematach z nimi związanych. Blog prowadzony w języku angielskim.

>> Blog gamesmakingnoob.