Wyprzedaże czas zacząć!

wyprzedaze-czas-zaczacMam nadzieję, że w waszym domowym budżecie zostało jeszcze cokolwiek po pierwszej fali odzieżowych wyprzedaży. Najwyższa pora rozbić skarbonki i ruszyć po tanie jak barszcz gry wideo!

Steam, czyli platforma cyfrowej dystrybucji gier wideo, kusi nas zniżkami od 19 do 30 czerwca. Codziennie pojawiają się nowe gry w Ofertach Dnia. Do tego trzy razy w ciągu doby zmieniają się gry oferowane w tak zwanej błyskawicznej wyprzedaży. Użytkownicy platformy mogą również głosować na typ gry, który powinien pojawić się na wyprzedaży jako następny Wybór Społeczności. Zniżki na Steamie wahają się od 25 do 90% od ceny początkowej. Możemy wybierać i przebierać wśród bestsellerów, gier poniżej 5 lub 10 euro oraz nowości. Wśród oferowanych tytułów możemy znaleźć takie gry jak:

  • Terraria – platformowa gra 2D przypominająca mechaniką popularnego Minecrafta. Koszt: 1,99 euro.
  • pakiet trzech gier z serii Age of Empires: Age of Empires III: Complete Collection, Age of Empires II HD, Age of Empires II HD: The Forgotten – odświeżone klasyczne RTSy w wersji HD. Koszt: 9,24 euro.
  • Portal i Portal 2 – kultowa gra logiczna. Świetny tryb gry wieloosobowej w Portal 2 z pewnością przypadnie wam do gustu! Koszt: 3,49 euro (Portal) i 7,49 euro (Portal 2).

Ceny mogą się zmienić (najczęściej spaść jeszcze niżej), jeśli dana gra trafi z ogólnej wyprzedaży do wyprzedaży błyskawicznej.

Nie macie konta na Steamie? Nic trudnego: tutaj znajdziecie krótki poradnik, jak założyć konto w kilka chwil.

Wyprzedaże ruszyły też na gog.com – rodzimej platformie, która specjalizuje się w sprzedaży starszych gier przystosowanych do nowych systemów operacyjnych i tak zwanych gier niezależnych.  Codzienne oraz błyskawiczne okazje pozwalają na znalezienie ciekawych gier za grosze (a właściwie eurocenty). Zniżki sięgają 80% ceny początkowej. Upolować możecie między innymi grę Evoland, która w pigułce pokazuje ewolucję przygodowych gier akcji. Zaczynamy grę w klimacie 8-bitowych konsol, po czym zdobywamy poprawioną grafikę, dźwięk oraz mechanikę gry, i dzięki temu przechodzimy do wyglądu gier rodem z końca lat 90. Zdecydowanie warte wydania 4,99 euro.

Swoją drogą – dzisiaj dzień ojca. Jeśli jeszcze nie złożyliście życzeń lub zastanawiacie się nad upominkiem: polecam przejrzeć wyprzedaże. Z pewnością znajdziecie coś dla waszych cudownych i zagranych tatusiów 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ