Najbardziej bolesna wystawa świata: no pain no game

wystawa-interaktywna-gry-najbardziej-bolesna-wystawaCo by było, gdyby gra potrafiła zadać nam ból, kiedy popełnimy błąd? Czy nadal tak chętnie byśmy w nią grali? Nie musicie się już więcej zastanawiać, wystawa “no pain no game” pokaże wam, jak to jest być częścią gry, nie tylko jej obserwatorem.

Od 5 września do 5 października w Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie macie niezwykłą okazję wziąć udział w interaktywnej wystawie artystów z Kolonii: Volkera Morawe i Tilmana Reiffa, znanych jako //////////fur//// (fur, ang. futro). Niezwykłe instalacje powstają na styku sztuk plastycznych i gry.  Nie sposób im się tylko przyglądać i podziwiać – niezbędne jest, tak jak w każdej grze, wejście w interakcję, przejęcie sterów.

Jakie niespodzianki czekają na wystawie? Goethe-Instytut uchyla rąbka tajemnicy:

Gra komputerowa, która boleśnie karci za popełnione błędy. Najmniejsza sieć społeczna świata. Kule poruszane śpiewem. Flipper, w którego gra się stalowymi pociskami znajdującymi się na wysokości oczu gracza. Multisensoryczne artefakty stworzone przez Volkera Morawe i Tilmana Reiff stanowią kontrpropozycję dla rosnącej alienacji użytkowników urządzeń komunikacji mobilnej. Pierwsza na świecie indywidualna wystawa duetu zatytułowana no pain no game prezentuje dziesięć prac, które w najróżniejszy sposób zachęcają widzów do interakcji. 

Wystawa no pain no game została przygotowana przez //////////fur//// na zamówienie Goethe-Institut. Po krakowskiej premierze w ramach projektu INSTYNKT GRY! będzie ją można oglądać do końca 2015 roku w wielu miastach Europy.

Jeśli planujecie wizytę w Krakowie w najbliższych tygodniach, nie zapomnijcie o tej wystawie!


Termin wystawy: 5.09. – 5.10.2014 r. (od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00 – 20:00)

Bilety:  12 zł normalny, 6 zł ulgowy

Wernisaż : 4.09.2014 r., godz. 18:00, wstęp wolny

Galeria Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a, Kraków

>> Fanpage Instynktu Gry

>> Oficjalna strona projektu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ