Pierwsza w Polsce wystawa grafiki cyfrowej!

pierwsza-w-polsce-wystawa-grafiki-cyfrowejCzy grafika komputerowa jest sztuką czy może tylko rzemiosłem? Odpowiedź na to pytanie chce ułatwić wystawa Polskiej Grafiki Cyfrowej.

Od 9 do 29 maja do warszawskiego oddziału Sopockiego Domu Aukcyjnego zawitają prace powstałe dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. To pierwsza na świecie wystawa cyfrowego malarstwa na płótnie oraz rzeźb 3D. Przez 20 dni można oglądać prace ponad trzydziestu autorów, wśród których nie brakuje osób związanych z takimi grami jak: World of Warcraft, The Last of Us, Halo 4, Magic: The Gathering.

Wystawa i aukcja odbywają się w warszawskim oddziale Sopockiego Domu Aukcyjnego przy ul. Nowy Świat 54/56. Wstęp na wystawę jest wolny. Polską Grafikę Cyfrową znajdziemy również w programie Nocy Muzeów (z 17 na 18 maja 2014 roku). Zdecydowanie warto wpaść na planowany na tę noc Speedpaint on demand, podczas którego artyści w blokach po 20-30 minut będą rysować to, co przyjdzie do głowy odwiedzającym. Szczegółowy program wystawy znajdziecie tutaj.

Wystawę zakończy pierwsza na świecie aukcja prezentowanych prac, która odbędzie się 30 maja. Cena wywoławcza każdej z wystawianych prac to 500 złotych. Jak na nowoczesną wystawę przystało, za wylicytowane rzeźby i obrazy będzie można zapłacić Bitcoinami.

Więcej informacji na temat przedsięwzięcia znajduje się na stronie Polskiej Grafiki Cyfrowej oraz fanpage’u.

Na zdjęciu jedna z wystawowych prac autorstwa Marka Okonia: “Ruda” prezentująca Ellie, bohaterkę gry The Last of Us. Grafika po wypłynięciu do sieci wzbudziła spore zainteresowanie. Więcej na ten temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ