Grają w HotS o czesne i nagrody warte 450 tysięcy dolarów!

graja-w-hots-o-czesneW piątek, 6 marca 2015 roku, Blizzard ogłosił start turnieju e-sportowego Heroes of the Storm, którego główną nagrodą dla zwycięskiego 5-osobowego zespołu jest 375 tysięcy dolarów na pokrycie kosztów studiów.

Turniej o wymownej nazwie Heroes of the Dorm, (dorm, skrót od dormitory – akademik) to turniej najnowszej gry typu MOBA – Heroes of the Storm firmy Blizzard.

Do walki o nagrodę główną, czyli 75 tysięcy dolarów “na głowę” z przeznaczeniem na opłatę wydatków związanych ze studiami, mogą stanąć studenci uczący się w amerykańskich i kanadyjskich uczelniach. Studenci czwartego roku, którzy znajdą się w finale, otrzymają po 25 tysięcy dolarów na pokrycie dotychczasowych wydatków na czesne. Heroic Four, czyli cztery najlepsze drużyny turnieju otrzymają cenny sprzęt, m.in. komputer z procesorem Intel i7-4790K CPU, procesorem GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 7 oraz kartą graficzną GIGABYTE GTX 960 (szczegóły tutaj).

Zapisy do turnieju trwają do 26 marca. Dwa dni później rozpoczną się otwarte mecze kwalifikacyjne drużyn, a 11 kwietnia z 64 najlepszych drużyn zaczną się eliminacje, które wyłonią cztery finałowe drużyny. Gracze, którzy nie są studentami, również mogą zawalczyć o cenne nagrody typując swoich faworytów.

Studia w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie są płatne. Nie należą do najtańszych; średni koszt rocznego czesnego waha się między 15 a 45 tysiącami dolarów. Do tego dochodzą wydatki na akademik (nawet 7 tysięcy dolarów), jedzenie (3-4 tysiące dolarów) itp. Szacuje się, że rok studiów może kosztować nawet 50 tysięcy dolarów. Turniej Blizzarda jest więc doskonałą okazją, aby przekuć pasję do gry na realne pieniądze, które zwycięzca zainwestuje w swoją przyszłość. Nie sposób pominąć faktu, że firma wykazała się odpowiedzialnością społeczną i dzięki turniejowi zwraca uwagę swoich fanów na to, jak ważna jest edukacja.

Heroes of the Storm jest grą typu MOBA, w której dwie drużyny rywalizują o dominację na mapie. Kluczową rolę odgrywa tutaj współpraca zespołu i strategiczne myślenie oraz szybkość reakcji. Heroes of the Storm ma spore szansę zagrozić pozycji dotychczasowego lidera gatunku – League of Legends firmy Riot oraz nie mniej lubianej DotA 2 autorstwa Valve. Co ciekawe, HotS nadal pozostaje w tzw. wersji testów beta, czyli prace nad nią nie zostały zakończone. Gracze nadal testują grę, a twórcy nanoszą poprawki i usprawniają rozgrywkę. Mimo to tytuł już na tym etapie zdążył zyskać dużą popularność.

Blizzard jest jedną z największych firm w branży gier, twórcą takich gier jak: Warcraft, World of Warcraft (WoW), seria Starcraft, seria Diablo czy Hearthstone.

>>Oficjalna strona turnieju Heroes of the Dorm<<

>>Oficjalna strona gry Heroes of the Storm<<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ