Pixel heaven: przed nami największe święto gier retro i indie w Polsce

pixel-heaven-przed-namiJuż w przyszły weekend, 25, 26 i 27 września odbędzie się impreza dla fanów gier: tych retro i tych całkiem nowych, niezależnych produkcji. Na najmłodszych czeka też nie lada wyzwanie. Będą mogli stworzyć własną grę!

Trzecia edycja Pixel Heaven odbędzie się w Warszawskiej Szkole Filmowej i Kinie Elektronik przy ulicy Generała Zajączka 7. Organizatorzy przygotowali około 100 stanowisk z konsolami i komputerami 8- i 16-bitowymi, flippery, automaty do gier i inne cuda lat 80. i 90. (Nie)spokojny kąt na partyjkę znajdą również fani planszówek. Uczestników Pixel Heaven czeka masa konkursów z nagrodami i niesamowite opowieści o tym, jak wyglądała scena gier wideo w ubiegłym stuleciu i jak wygląda obecnie. W programie znajdziemy również ciekawe dyskusje na temat wirtualnej rzeczywistości, crowdfundingu, roli narracji, muzyki czy też komiksu w grach.

Tegoroczna odsłona Pixel Heaven to po raz kolejny propozycja dla całej rodziny: zarówno do sentymentalnej i radosnej podróży w przeszłość, jak i zabawy przy klasykach oraz… nauki programowania.

Jeśli interesuje was proces powstania gry, na Pixel Heaven będziecie mieli okazję posłuchać i podyskutować na temat silnika Unreal 4, Unity, starego, dobrego C64, a także możliwości, jakie stwarza Windows 10 dla twórców gier. Jakby tego było mało, w niedzielę, 27 września, o godzinie 12:00 odbędą się warsztaty dla najmłodszych z tworzenia gier w języku Scratch. Młodzi gracze dowiedzą się, na czym polega projektowanie gier i będą mogli sami stworzyć klasycznego Ponga – jedną z najstarszych gier, dwuwymiarową symulację tenisa stołowego. Warsztaty są przeznaczone dla graczy w wieku 8 – 15 lat.

Gdybyście nadal byli niezdecydowani, zostawiam Was z zaproszeniem od Organizatorów. 🙂

Bilety:

Dzieci do lat 13 – wstęp wolny (pod opieką osoby dorosłej)

Wejście jednorazowe – 24,99 zł

Pakiet trzydniowy – 60,00 zł

Więcej informacji na temat biletów i rejestracja: TUTAJ.

Oficjalna strona Pixel Heaven

ZOSTAW ODPOWIEDŹ