Slang w grach: kamper

co-to-jest-camper-slang-camperJeśli twoje dziecko lubi gry typu FPS, z pewnością chociaż raz usłyszałeś to słowo dobiegające z jego pokoju.

Camperem (pol. kamperem) nazywamy osobę, która ukrywa się w bezpiecznym miejscu i wyczekuje, aż inny gracz sam podejdzie odpowiednio blisko, aby z zaskoczenia go zaatakować. Kamper nie wychyla się ze swojej kryjówki, nie ryzykuje. Kampienie się jest strategią przypisywaną noobom, którym brak umiejętności wystarczających do bezpośredniego starcia z innymi graczami oraz refleksu niezbędnego w grach typu FPS. Dla graczy kampienie się jest oznaką tchórzostwa.

Słówko ma genezę w skojarzeniu z angielskim słowem camping, czyli formą relaksu polegającą na obozowaniu w namiocie lub przyczepie kempingowej. Dlatego też growych kamperów często przedstawia się w ten sposób:

camper-big

Czasownik “kampić się” nie jest już jedynie słówkiem znanym wyłącznie graczom. W slangu młodzieżowym oznacza wyczekiwanie, skrywanie się lub badanie gruntu przy wyjawieniu tajemnicy, “czajenie się” ze zwierzeniem. Kampić można się przykładowo za drzwiami pokoju dziecka podsłuchując i próbując rozszyfrować, czy aby na pewno odrabia lekcje. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ