Slang w grach: event

co-to-jest-event-w-grze-slang-w-grach-eventŚwiętować można na wiele różnych sposobów, a nawet w wielu miejscach jednocześnie. W grach typu MMO okres świąteczny, a co za tym idzie świętowanie, na dobre zaczyna się już w grudniu.

Twórcy wprowadzają do świata gry mniej lub bardziej interaktywne dekoracje świąteczne, stroje mikołajów, elfów i innych kojarzonych z tym okresem atrybutów. W growych krainach zaczyna padać śnieg, pojawiają się bałwanki. Często jednak twórcy gry idą o krok dalej i przygotowują dla społeczności dodatkowe zadania (questy), lokacje i zupełnie nowe aktywności świąteczne. Mówimy wtedy o evencie w grze.

Event to nic innego, niż angielskie słowo oznaczające “wydarzenie”. W świecie gier event odnosi się najczęściej do specjalnego, zaprojektowanego przez twórców gry, ograniczonego czasowo zdarzenia wprowadzającego nowy wymiar do znanej już rozgrywki online.

Najczęściej tego typu eventy związane są ze świętami i to nie tylko Bożego Narodzenia. Przez kilka dni na gracze znajdują w swoim ulubionym MMO pozostawione przez zajączka jajka wielkanocne, polują na indyki na Święto Dziękczynienia, świętują nowy rok strzelając wirtualnymi fajerwerkami, rzucają w siebie śnieżkami lub biją bałwany w zaprószonym śniegiem mieście z okazji gwiazdki. Eventy mają najczęściej charakter czysto rozrywkowy i wiążą się ze specjalnymi nagrodami w przypadku ukończenia związanego z nimi zadania.

Mimo, że to chyba najczęstsza forma, eventy nie muszą być wcale związane ze świętami. Na przykład w grze Guild Wars 2 wydarzenia obszarowe są jednym z podstawowych elementów gry. Wiele gier wprowadza ograniczone czasowo eventy, aby nieco urozmaicić rozgrywkę lub zachęcić graczy do spędzenia nieco więcej czasu przy grze. W końcu czas jest ograniczony, a wypełnienie zadania zaowocuje specjalną, inaczej niedostępną nagrodą. Okresowe wydarzenia w grach MMO są też okazją do integracji społeczności – niektórych zadań nie będziemy w stanie wykonać w pojedynkę, niezbędna będzie pomoc innego gracza lub nawet ścisła współpraca z kilkunastoma osobami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ