W Warszawie rozpoczęły się Mistrzostwa świata World of Tanks!

w-warszawie-rozpoczely-sie-world-of-tanksE-sport zadomowił się w Polsce na dobre. To już nie tylko League of Legends, Counter Strike czy StarCraft, w których rywalizację o cenne nagrody gracze obserwują z wypiekami na twarzy chociażby podczas Intel Extreme Masters w Katowicach. W ten weekend w Warszawie startują ogólnoświatowe mistrzostwa Worls of Tanks, gry MMO typu free-to-play, w której walczymy z przeciwnikami sterując… czołgiem.

Hala EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12 w Warszawie na weekend 25-26 kwietnia zamieni się w pole bitwy, na którym najlepsi z najlepszych będą walczyć o tytuł mistrzów globalnej ligi Wargaming.net oraz niemałe pieniądze. W tym roku pula nagród to 1 100 000 złotych (300 tysięcy dolarów)!

Mistrzostwa są imprezą w pełni darmową dla publiczności. Jeśli jesteście w stolicy, warto wykorzystać ten weekend na rodzinną wyprawę na rozgrywki. Tym bardziej, że poza wirtualnymi czołgami, organizatorzy zadbali też o to, aby klimat gry choć trochę przenieść do rzeczywistości.

Dzięki współpracy z Muzeum Wojska Polskiego, odwiedzający wydarzenie będą mieli okazję podziwiać dwa czołgi z okresu II wojny światowej: T-34/85, znany szerszej publiczności jako Rudy-102 oraz podstawowy czołg zachodnich aliantów, czyli M4 Sherman. Obie maszyny będą obsługiwane przez specjalistów, którzy z pewnością opowiedzą masę ciekawostek o sprzęcie.

Poza ofotografowaniem maszyn bojowych, uczestnicy imprezy będą mieli okazję wziąć udział w konkursach, quizach wiedzy, pokazach i zgarnąć gadżety związane z World of Tanks oraz sprzęty niezbędne każdemu graczowi od firm GIGABYTE, HyperX i Razer. Oczywiście nie zabraknie również stanowisk do gry w World of Tanks.

Jeśli nie uda Wam się dotrzeć na rozgrywki do Warszawy, nic nie szkodzi! Wszystkie mecze będą transmitowane na żywo na Twitch.tv w języku polskim i angielskim:

Najlepsze drużyny, których zmagania będziemy mieli okazję oglądać, reprezentują Europę, USA, Chiny, Azję i Rosję. Co więcej, w jednej z drużym (Kazna Kru) odnajdziemy reprezentanta Polski – Piotra “Ealien” Peschke. Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników i życzymy niezawodnych PC-tów!

334145

MMO bijące rekordy popularności

Gra World of Tanks zadebiutowała w 2011 roku i od tego czasu zdążyła zgromadzić ponad 100 milionów amatorów bitew pancernych na całym świecie. Popularność tytułu zaowocowała wpisem do Księgi rekordów Guinessa jako gra MMO z największą liczbą użytkowników zalogowanych jednocześnie na jednym serwerze. Rekord padł na rosyjskim serwerze, na którym w tym samym czasie grało ponad 190 tysięcy osób.

Gry z uniwersum World of Tanks dostępne są nie tylko na komputery stacjonarne, ale także na konsole XBox 360, telefony z systemem Android oraz iOS. Możemy grać za darmo i wybierać spośród ponad 300 pojazdów bojowych. To nie lada gratka dla fanów militarów, zarówno tych małych, jak i dużych. Gra posiada oznaczenie PEGI 7.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ