Digital Dreamers – wystawa polskich gier w PKiN!

digital-dreamers-wystawa-tworcy-gier-warszawaOd 16 stycznia do 15 marca  2016 roku w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Pałacu Kultury i Nauki można obejrzeć wystawę poświęconą rodzimym cyfrowym marzycielom, czyli twórcom gier wideo. Obejrzeć nie jest jednak do końca odpowiednim słowem – wystawa to tak naprawdę powierzchnia, na której mamy okazję zagrać w polskie gry wideo i zapoznać się z historią branży.

Polskie gry to nie tylko Wiedźmin, This War of Mine, The Vanishing of Ethan Carter, Lords of the Fallen czy Dying Light. Niektórym nadal trudno w to uwierzyć, ale rynek gier wideo w Polsce już dawno osiągnął pełnoletność (a nawet zapomniał, co robił w osiemnaste urodziny). I choć dopiero w XXI wieku polskie gry zyskały ogólnoświatowe zainteresowanie, to w latach 80′ i 90′ minionego wieku powstały firmy, których założyciele do tej pory są obecni na rynku. Ilu z Was pamięta, bądź miało okazję zagrać w Miecze Valdgira z 1991, Tajemnicę Statuetki z 1993, Franko: The Crazy Revenge z 1994 czy Teenagenta z 1995 roku? A może znajdzie się ktoś, kto pamięta Marienbad – pierwszą polską grę komputerową stworzoną w… 1962 roku?

Jeśli jesteście ciekawi, jak powstała, ewoluowała i rewolucjonizowała się polska scena gier wideo – koniecznie odwiedźcie Digital Dreamers. Wystawę, na której nie będziecie oglądać eksponatów przez szyby muzealnych gablot (no może poza archiwalnymi opakowaniami gier, dyskietkami i czasopismami). Czekają na was stanowiska z polskimi grami, przy których można wygodnie usiąść i zagrać w starsze i nowsze polskie tytuły.

Wystawa Digital Dreamers została przygotowana dla Ministerstwa Spraw zagranicznych przez Fundację Indie Games Polska, prowadzącą projekt Muzeum Gier Wideo w Warszawie. Wystawa będzie podróżować po polskich placowkach dyplomatycznych na całym świecie i promować polski rynek gier wideo.

Bilety wstępu

  • 7 zł – bilet grupowy
  • 8 zł – bilet ulgowy
  • 14 zł – bilet normalny
  • 30 zł – bilet rodzinny

Szczegóły tutaj: >klik<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ